KOVOVÉ OPLÁŠTĚNÍ BUDOV

Jak krásné! Obdivujeme fasády budov, pří chůzi na ulici. Nicméně jen málo z nás nenapadlo, že ve skutečnosti za atraktivní vnější design, který zvyšuje praktičnost budovy, a tím prodlouží její životnost.

Jsou systémy odvětrávaných fasád - jeden z nejvýznamnějších stavebních vynálezů minulého století. Stejně jako mnoho jiných stavebních novinek, odvětrávané fasády a materiály pro jejich výrobu se objevily, velmi rychle získal popularitu po celém světě. Dnes má zákazník možnost vyzdobit svoji budovu systémem odvětrávané fasády.

Provětrávané fasády

Provětrávané fasády - design, který se skládá z panelů z kompozitního materiálu, hliníkových nebo ocelových lamel a kazet a upevňovacího nosného systému. Díky speciální technologii instalace mezi zdivo a povrch panelů se vzduchovou mezerou. Tato nuance je poskytována proudění vzduchu mezi zdí a fasádním obkladem. Provětrávána fasáda se stala jakousi "Hood", která absorbuje nadměrné vlhkosti vzduchu, a vlhkost v budově.

Výhody větraných fasád

Provětrávané fasády umožňují zvýšit provozní životnost stavby, materiál odvětrávané fasády vydrží několik desetiletí.Provětrávané fasády mají vynikající tepelnou a zvukovou izolaci. Provětrávané fasády vypadají velmi esteticky a proto to bude skvělá dekorace pro všechny budovy. Provětrávané fasády můžou být namontovány na jakémkoli povrchu, navíc, bez nutnosti vyrovnání. Všechny nedostatky se vyrovnají nosným roštem a budou schované pod větranou fasádou. 

Výroba větraných fasád 

Proces výroby větraných fasád se skládá z několika fází. Nejprve je třeba vybrat materiál, které má být použit na budově. Při výrobě větraných fasád pomocí kompozitního panelu, hliníkových lamel a kazet musí mít materiál vysokou kvalitu, jedna z podmínek života větraných fasád.

Druhá etapa - výběr nosného roštu pro montáž větrané fasády.Zde je potřeba dávat pozor na typ zda je určen pro daný typ používaných při výrobě větraných fasád.

Třetí fáze - montáž větraných fasád. Tyto práce, doporučujeme provádět pouze odborníky, musí mít všechno potřebné vybavení pro instalaci, stejně tak zkušenost v konkrétním typu fasády. 

K dispozici je také nutné mýt projektovou dokumentaci pro odvětrávané fasády. Ta je považována za nejvýznamnější protože mnoho vlastností větrané fasády je závislé na tom, jak správně a přesně byli zapojeny do projektu. V projektové dokumentaci by měly být zaneseny všechny funkční, architektonické a jiné venkovní prvky budovy. V závislosti na zvoleném materiálu pro montáž větraných fasád, sestavují cenové odhady. 

Pokud chcete, aby životnost větraných fasád byla maximální, věnujte pozornost každé fázi výroby větraných fasád. Dejte přednost certifikovaným fasádním systémům a nosné podkonstrukci pro připevnění. Mezi mnoha materiály na trhu, vybrat pouze nejvyšší kvalitu